User talk:Niki K/file1

From Wikisource
Jump to navigation Jump to search

Jeśli potrafisz, zrób kategorię " [[Category:Psalmy po polsku]] ". Przerasta to moje umiejętności.Krzych 16:29, 26 Jan 2005 (UTC)

Ślicznie dziekuję.Krzych 18:09, 26 Jan 2005 (UTC)

kolory[edit]

No nie zmieniam, tylko sie pytam -- moim zdaniem tak byloby czytelniej (ale np. te obrazki stron bardzo mi sie podobaja).

Tak, bede robil 'Czym sa Wikizrodla?'; to nie jest dlugi tekst, wiec wkrotce powinno byc spolszczone. -- kocio 18:58, 12 Mar 2005 (UTC)

OK, juz jest. -- kocio 20:55, 12 Mar 2005 (UTC)

Hm, tak to znaczy jak? Strony brak... ;-} -- kocio 10:23, 17 Mar 2005 (UTC)

Szczerze? Ten szary mi sie nie podoba, mimo prob pozytywnego spojrzenia. Jako tło pod tytuły sekcji dałbym jakiś granatowy, ciemnozieony, ciemny fiolet... Niech juz se bedzie w naglowku, ale razi mnie jego kontrast z zywszymi kolorami: w tym wypadku mocno sie odcina, efekt jest taki jak w 'Purpurowej rozy z Kairu'. -- kocio 23:01, 17 Mar 2005 (UTC)

Kolorystycznie to dla mnie chyba dobry kompromis -- czarne tlo tez jest bardzo dobre -- tylko zmniejszylbym rozmiar tych paskow do wielkosci reszty tekstu, bo wystarczajaco wyraznie sie teraz odcinaja. Z innych rzeczy: jakos nie sadze, zeby inne jezyki mialy byc na gorze a nie na dole strony, a ostatnie dwie sekcje nie rownaja do srodka tylko do lewo. Wiecej nie zauwazylem. =} -- kocio 00:57, 19 Mar 2005 (UTC)

hi. I noticed you put several pages in Category:Français. this category is deprecated and we do not want to use it anymore. I also do not see why it is useful to have a general french category. ThomasV 04:46, 1 Apr 2005 (UTC)

Unicode[edit]

Myślę, że jeszcze Kana w Unikodzie by się nadawała do tytułów, jest to tylko jeden artykuł odrębny od tych wszystkich tabunów tabelek.
Wszystkie artykuły unikodowe mam już przygotowane do wrzucenia na Wikiźródła, tylko przy tej ilości to trochę potrwa... W razie czego - nie przenoś tabelek z surogatami - one z zasady nie są wyświetlane jako osobne znaki i artykuły je zawierające ppowinny być usunięte. Pozdrowienia --Filemon 14:56, 5 Apr 2005 (UTC)

Tablice świąt ruchomych[edit]

Hej, wyedytowałem lata w tablicy świąt ruchomych, jak chciałaś w stronach wymagających dopracowania. Postaram się jeszcze jutro wyedytować Mały Modelarz. Pozdrawiam, Datrio 22:33, 9 Apr 2005 (UTC)

Testament Jana Pawła II[edit]

The text is now protected. It may be unprotected again, if there are serious objections to the protection. Christian S 17:53, 12 Apr 2005 (UTC)

Administracja[edit]

Chyba niedoczytałaś :). Ja tylko popieram Twoją kandydaturę (jak cała reszta polskich użytkowników tam dopisanych)... Pierwsza lista to ci, którzy popierają utworzenie serwisu, a druga to kandydaci na biurokratów, ale ja i inni podpisaliśmy się nie bezpośrednio pod listą tylko pod Twoją kandydaturą (support). Ausir 20:14, 12 Apr 2005 (UTC)

NPA[edit]

Swoją drogą to teraz trochę bardziej zainteresowałem się projektem i ze zdumieniem zauważyłem, że niestety wiele utworów umieszczonych jest tu niezgodnie z prawami autorskimi. Prawa autorskie wygasają dopiero 70 lat po śmierci autora, niezależnie od daty publikacji dzieła. Dlatego też należy usunąć utwory następujących autorów jako NPA:

Ausir 20:50, 12 Apr 2005 (UTC)

Hello, I don't understand what's going on between you and Ausir. is this an edit war? please also note that you have not voted yet on the question of language subdomains. the vote is at the end of the page. ThomasV 21:21, 12 Apr 2005 (UTC)

Co do Francuzów, to oni najwyraźniej stosują się do prawa amerykańskiego (według którego wszelkie utwory opublikowane przed 1923 są PD niezależnie od śmierci twórcy). Na pl: zdecydowaliśmy jednak już jakiś czas temu (w odniesieniu do zdjęć, ale można to przez analogię rozciągnąć też na inne utwory), że stosować się będziemy do prawa polskiego, jako że polskiej Wikipedii (i projektów siostrzanych) używają w 99% użytkownicy z Polski. Zresztą większość powyższych polskich utworów nie spełnia i tego kryterium... Ausir 21:44, 12 Apr 2005 (UTC)

Liczba edycji[edit]

http://kohl.wikimedia.org/~kate/cgi-bin/count_edits.cgi?user=Niki+K&dbname=sourceswiki Masz 2512 edycji, czyli 3,91 pkt. w głosowaniu. Ausir 22:43, 12 Apr 2005 (UTC)

letters name articles[edit]

Hi,

Please do not make 2 letters name articles. That's confusing. Yann 14:06, 22 Apr 2005 (UTC)

Work by Jan Kochanowski[edit]

Sorry, that was my mistake - of cource the text Fraszki by Kochanowski is PD and not a copyvio. I was a little too quick when i deleted some Polish copyvios. I think I ended up at the Jan Kochanowski text via some disambig page, that I misinterpreted as a contents list from one of the copyvio works (also titled Fraszki, but by another author). I have now restored the relevant pages (apart from the redirects, I have changed the links instead). About the category:compressed, that category is used to mark pages for future deletion that we can't delete at present due to a known compression bug. Those deletions will have to wait till the bug is fixed. --Christian S 12:37, 5 May 2005 (UTC)

Waga głosów[edit]

Niki, na Boga - czy ja mam coś wyliczać do głosowania? Jedyne moje edycje poza pl to wstawianie ilustracji psów... W/g tego linku, co powyżej, to tylko 4 edycje... AndrzejzHelu 21:48, 9 May 2005 (UTC)

Disambiguations[edit]

Hello Niki. Why do you move articles like Mit Brennender Sorge? There are no polski articles and in a few days or weeks there will be a polski subdomain anyway. --Jofi 10:30, 2 Jun 2005 (UTC)

Tuwim[edit]

Wybacz mi moją ignorancję. Trzeba przyznać się do błędu i przyznać, że wszelkie utwory Tuwima są w chwili obecnej NPA, niezależnie od daty publikacji. Bez różnicy kiedy utwory zostały utworzone stosuje się do nich ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 1994. Zmylił mnie trochę szablon, który ostrzega, żeby nie rozpowszechniać utworów młodszych niż siedemdziesięcioletnie. Właścicielką majątkowych praw autorskich do utworów Juliana i Ireny Tuwim jest pani Ewa Tuwim-Woźniak: ewa@wozniak.se . Zero 09:08, 11 July 2005 (UTC)

Prawo amerykańskie niewiele zdaje się ma tu do gadania (chroni Amerykanów i dzieła stworzone w Stanach). Zgodnie zdaje się z konwencją berneńską, kraje które ratyfikowały zgodziły się respektować przepisy innych krajów (czyli odnośnie Tuwima Amerykanie respektują zapisy polskiej ustawy). Był już okres (79-94), że prawa do twórczości Tuwima wygasły, ale zgodnie z ustawą z 94 powstały jak feniks z popiołów. Zero 21:02, 11 July 2005 (UTC)