Template talk:PD-US-1923-abroad/CS

From Wikisource
Jump to navigation Jump to search

This is a template for works in the Czech language to be used in cases when the text cannot be published on pages of the Czech Wikisource. If you have some questions so contact please User:-jkb- here, cs:User:-jkb- on the Czech Wikisource or other admins there. Thanks.

The idea for this template divided in two parts (top and bottom) has been finished upon the support of the (much more complicated) template w:de:Vorlage:Gesprochene Version.

- - -

Použití šablony[edit]

Tato šablona se vkládá do textů, které sem byly z licenčních důvodů přesunuty z české Wikisource (viz Texty na Oldwikisource). Šablona vkládá kategorii Category:PD-US-1923-abroad/CS. Texty zde zůstanou až do roku, kdy se stanou volnými i podle Autorského zákona České republiky.

Šablona se vkládá syntaxí

{{PD-US-1923-abroad/CS|rok}}

kde rok je rok, kdy vyprší ochrana v České republice (opcionální, ale doporučený parametr). Vkládejte šablonu prosím zcela dole na konec stránky, na toto místo místo odkazuje na začátku stránky umístěný symbol "i".

Změny: viz Template:PD-US-1923-abroad/CS.

Úprava textů[edit]

Proveďte následující úpravy:

  • šablonu {{Textinfo... pozměňte na {{TextinfoCS... (šablona s identickým názvem zde již existuje), zbytek šablony zůstane
  • v políčku licence nemusíte nic upravovat, šablona vkládá v každém případe licenci "PD in/v USA"
  • zakomentujte veškeré kategorie z české subdomény
  • pokud musí dojít k dalším úpravám, zmiňte se o nich na diskusní stránce textu zde na Oldwikisource

Změny: viz Template:TextinfoCS.

Přesun zpět na českou Wikisourci[edit]

Při přesunu zpět na českou Wikisourci se výše zmíněné úpravy zruší a text se opět upraví podle zvyklostí na české subdoméně. Pozor: před případným přesunem diskusní stránky dokumentu je nutno na české subdoméně zjistit, zda tam tato již neexistuje (což asi bude pravidlem), v takovém případě je nutno postupovat alternativně (copy+paste, zmínit se případně o historii diskusní stránky zde).